Rynek upominków reklamowych wymusza na producentach giftów nieustanny rozwój. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze wzrastają wymagania konsumentów – minęły już czasy, kiedy aby nakłonić klienta do zakupu wystarczyło dodać do produktu docelowego gratis, nawet mało oryginalny i niewielkiej wartości. Po drugie coraz bardziej rośnie świadomość przedsiębiorców na temat rozpoznawalności marki – chcą oni wręczać swoim klientom takie upominki, które będą w 100% odzwierciedlać filozofię firmy, a także będą całkowicie zgodne wizualnie z brandingiem marki.

Co to oznacza dla producenta gadżetów?

Projektowanie!

Jako producent musimy być elastyczni. Nie wystarczy oznakować oklepany produkt logotypem klienta. Dziś klienci życzą sobie produktów całkowicie spersonalizowanych, zaprojektowanych dla nich od A do Z. Dlatego postanowiliśmy rozwinąć swoją działalność o produkty szyte według wymagań klienta. Tworzenie produktów szytych okazało się strzałem w dziesiątkę.

Szycie

Klienci co raz częściej zwracają się do nas z wizją produktu, który chcieliby zakupić. W takim wypadku nasza rola jako producenta polega na dobraniu odpowiednich półproduktów, stworzeniu makiety produktu, odszyciu oraz oznakowaniu. Dobranie półproduktów i wykonanie prototypu to tak naprawdę podstawa dalszych działań produkcyjnych. Klienci często sami nie wiedzą z jakich materiałów powinna być wykonana torba, plecak, saszetka, worek czy jakikolwiek inny produkt, którego potrzebują. To na nas jako producencie spoczywa odpowiedzialność dobrania takich półproduktów, aby produkt finalny spełniał wymagania klienta – miał odpowiedni udźwig, wytrzymywał pranie w odpowiedniej temperaturze, czy np. był ekologiczny i wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu.

Realizacja

Nierzadko proces realizacji zamówienia nie kończy się na tym. Klienci niejednokrotnie życzą sobie, aby każdy produkt zapakować jednostkowo oraz dodać etykietę, przepis prania, wizytówkę lub jeszcze inny przedmiot – realizujemy takie usługi kompleksowo.

Druk

Nadruki na produktach wykonujemy różnymi metodami w zależności od potrzeb. Czasem zdarza się, że nadruk musi zostać naniesiony na półprodukt jeszcze przed przystąpieniem do etapu szycia czy krojenia materiału. Dla nas to nie problem. Nadruki wykonujemy sitodrukiem, drukiem cyfrowym – obecnie korzystamy z maszyn DTG Digital M3 oraz Kornit Breeze. W swoim parku maszynowym posiadamy również maszynę do druku UV, stosujemy sublimację, zdobimy dżetami oraz haftem – pełna paleta możliwości.

Wysoka jakość

Dzięki rozwinięciu produkcji indywidualnej udało się nam pozyskać wielu nowych klientów zarówno z Polski jak i z krajów zagranicznych. Ubiegły rok był dla nas bardzo owocny w zakresie realizacji projektów klientów, udało nam się wyprodukować między innymi: torby na deskorolkę, plecaki i worki szkolne, piórniki, kosmetyczki, saszetki, nerki, poduszki w różnych kształtach, a nawet namioty tipi dla dzieci.

Realizacje produkcji według projektu klienta rozpoczynamy już od 100 szt. Podejmujemy się zarówno szycia jak i znakowania produktu końcowego. Nasz park maszynowy pozwala na wykonanie nadruku na tekstyliach praktycznie każdą metodą drukarską.

Projektowanie – Szycie – Druk – Realizacja = Wysoka Jakość.

Alicja Sewera-Niesyty, Allbag