W kwietniowym wydaniu Ohh magazine znajdziecie ciekawie zatytułowany artykuł naszego autorstwa. Publikujemy go również na naszym blogu, więc nawet jeżeli nie macie dostępu do wydania papierowego, możecie poczytać o personalizacji.

Każdy z nas lubi otaczać się przedmiotami dopasowanymi do siebie i ubierać w dobraną do własnej osobowości odzież. Przekonanie o tym, że dyktatorzy mody i sieciówki wiedzą czego potrzeba konsumentowi już dawno odeszło do lamusa. Obecnie większość stawia na indywidualność na różnych płaszczyznach życia. Pokolenie Millennials wszystko dopasowuje do swoich potrzeb – meble na wymiar, według własnego projektu goszczą w każdej kuchni i salonie, panele ścienne z indywidualną grafiką są ozdobą w wielu domach. Odzież z samodzielnie zaprojektowanym nadrukiem znajduje się prawie w każdej szafie. A co z akcesoriami i innymi elementami wyposażenia wnętrz jak pościel, zasłony, narzuty na łóżko czy obrusy?

Nisza na rynku

Oczywiście w Internecie znaleźć można wiele ciekawych i oryginalnych realizacji. Jednak co w chwili, kiedy chcielibyśmy mieć w sypialni całkowicie personalizowane zasłony, z nadrukiem w postaci rodzinnego zdjęcia na tle wakacyjnego krajobrazu? Albo Narzutę na łóżko w tym samym motywie co tapeta naklejona za jego wezgłowiem? Z pomocą przychodzi nam technologia, która obecnie daje możliwość całkowitej personalizacji powierzchni tekstylnej!

Druk przed szyciem

Aby dać klientom możliwość całkowitej personalizacji firma Allprints wprowadziła do oferty druk z roli materiału o szerokości 180 cm. Jest to metoda druku cyfrowego, który daje możliwość większego pola zadruku, a także pozwala na pełną personalizację odzieży i akcesoriów.

Druk z wykorzystaniem tej metody wygląda bardzo podobnie do nadruku metodą cyfrową na gotowej odzieży. Różnica polega jedynie na tym, że maksymalne pole zadruku nie jest już ograniczone do powierzchni niewielkiej formatki, ale może mieć szerokość do 180 cm i długość równą ilości nawiniętego na belkę materiału. Istnieje możliwość przygotowania pliku do druku o mniejszej szerokości niż 180 cm i dowolnej długości. Dzięki temu Firma Allprints może wykonać nie tylko personalizowane gadżety w postaci zasłon i obrusów, ale również całkowicie zadrukowane torby, plecaki, koszulki i inne elementy odzieży.

Możliwości Technologiczne

W parku maszynowym firmy Allprints znajdują się dwie maszyny E-Jet. Jedna z nich przystosowana jest do drukowania na materiałach pochodnych bawełny, druga do tkanin poliestrowych. Maszyny posiadają znakomitą przepustowość, która pozwala na zadrukowanie około 24 metrów bieżących materiału w ciągu godziny co przekłada się na 500 metrów bieżących dziennie. Dlatego nawet duże zlecenia nie są straszne temu producentowi ponieważ w ciągu jednego dnia są w stanie zadrukować materiał potrzebny do uszycia około 2000 toreb czy 1000 koszulek.

Ukłon w stronę innych branż

Personalizacja całości materiału to prawdziwa gratka dla branży hotelarskiej, gastronomicznej, dekoratorów wnętrz czy projektantów odzieży. Dzięki swojej wyobraźni i możliwościom firmy Allprints mogą zaopatrzyć się w to czego naprawdę potrzebują, lub potrzebują ich klienci. Firma wykonuje nadruki z roli materiału już od 1 metra bieżącego dzięki temu nawet małe przedsiębiorstwa krawieckie, drobni projektanci czy dekoratorzy, którzy pracują głównie z klientem detalicznym, będą mogli stworzyć tkaniny z własnym projektem nawet w niewielkich nakładach.

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim!